Ste učiteľ a chcete založiť triednu knižnicu? Prihláste sa do programu Naša trieda číta a dostanete od nás všetku podporu, poradenstvo a pravidelnú dávku informácií k tomu, aby ste mohli začať.

Nezáleží na tom, či ste slovenčinár alebo matikárka. Spájať deti s knihami dokáže každý nadšený učiteľ. So splnením tohto cieľa vám radi pomôžeme!

Než sa prihlásite… Opakovanie! 🙂

Overte si, či ste pripravení založiť si svoju triednu knižnicu:

1.

Zhodnoťte, aké zloženie čitateľov máte v triede

Skúsenosti hovoria, že najviac bude začínajúcich či odradených čitateľov, a iba máličko rozbehnutých. Naše povzbudenie ale potrebujú obe skupiny.

2.

Knižnicu ponúknite dobrovoľne, nie ako domácu úlohu

Triedna knižnica podporuje dobrovoľné čítanie, bez hodnotenia, len tak pre radosť. 8 z 10 detí totiž tvrdí, že ak si knihu vybrali samé, veľmi pravdepodobne ju aj dočítajú. (Scholastic, 2015) Tak prečo im brať dôveru a kontrolovať?

3.

Buďte pre deti čitateľským vzorom

Čím sú deti staršie, tým menej čitateľských vzorov okolo seba majú. (Scholastic, 2017) Ak vás deti uvidia čítať si pre radosť, uvedomia si, že aj v ich voľnom čase môže mať kniha svoje miesto.

4.

Odstráňte všetky bariéry medzi deťmi a knižnicou

Aktuálne výskumy ukazujú, že slovenské deti majú ku knihám ďaleko: doma je ich málo, v knižniciach sú knihy zastaralé a školské knižnice nefungujú efektívne. Triedne knižnice všetky bariéry odstraňujú.

5.

Máte otázky? Odpovede hľadajte u nás
Informácie k objednávaniu nájdete v e-mailoch a medzi Častými otázkami. Dobré nápady a povzbudenie nájdete v našich e-mailoch a v sekcii Články a tipy.

Opakovanie máte za sebou, chýba už len prihláška.

Pridajte sa aj vy k stovkám učiteľov, ktorí sú hrdými učiteľmi tried, v ktorých sa číta.